Başkanın Mesajı

Başkanın MesajıSevgili Öğrencilerimiz,

Üniversite ve bölüm tercihi şüphesiz geleceğinizi şekillendirecek olan en önemli kararlardandır. Bu önemli tercihi Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden yana yaptığınız için hepinize teşekkür ederim. Aramıza hoş geldiniz. Geleceğe emin adımlarla yürümeniz ve alanınızda başarılı ve nitelikli birer elektronik-haberleşme mühendisi olmanız için bölümümüzde her türlü imkan ve desteği ve de motivasyonu göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Elektronik-Haberleşme Mühendisliği Bölümü olarak birinci ve ikinci öğretim olmak üzere toplamda yaklaşık 1000 kişilik öğrenci kapasitesine sahip durumdayız. Bölümümüzde alanlarında uzman 4 Profesör, 6 Doçent, 9 Dr. Öğrt. Üyesi olmak üzere toplamda 19 öğretim üyesi ve 6 araştırma görevlisinden oluşan akademik kadroya sahibiz. Bölümümüzdeki çalışma alanlarımız Elektronik, Kontrol ve Kumanda Sistemleri, İşaret ve Görüntü İşleme, Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği, Haberleşme Sistemleri şeklindedir.

Bölümümüz akademik kadrosu tecrübeli ve dinamik kişilerden oluşmakla birlikte bunlardan bir çoğu KOÜ Teknoparkı bünyesindeki firmalarla gerek firma sahibi olarak gerekse danışman olarak üniversite sanayi işbirliğini aktif olarak gerçekleştirmektedirler. Bölümümüzde lisans düzeyinde güçlü laboratuvar alt yapısı mevcut olup bunların yanı sıra yüksek lisans ve doktora düzeyinde araştırma ve proje çalışmalarının yürütüldüğü çok sayıda araştırma laboratuvarlarına da sahip durumdayız. Bu laboratuvarlarımızda her yıl TÜBİTAK ve sanayi kuruluşlarından destekli projeler yürütülmekte ve proje çıktılarıyla ilgili bilimsel yayınlar yapılmaktadır. Sizleri de öğreniminiz boyunca elinizden geldiği kadar bu laboratuvarlara gönüllü olarak katkı sağlamaya davet ediyorum.

Geleceğin Elektronik ve Haberleşme Mühendisleri olan sizlere aramıza tekrar hoş geldiniz diyor, hepinize öğrencilik hayatınızda ve mezuniyet sonrası meslek hayatınızda şimdiden başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Ali TANGEL

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors