Yatay Geçiş

Fakülte İçi ve Üniversiteler Arası Yatay Geçiş

  • Bölümümüz fakülte içi ve üniversiteler arası yatay geçiş ile öğrenci kabul etmektedir. Yatay geçiş hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler,üniversitenin duyurularında ilan edilen tarihlerde Mühendislik Fakültesi'ne başvuru yapmalıdır. Başvuru neticesi sıralamaya giren öğrenciler, bölüme kayıt yaptırmaya hak kazanırlar.

 

  • Bölüme kayıt aşamasına kadar olan başvuru ve sıralama işlemleri, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından, Kocaeli Üniversitesi Bölümler/ Programlar Arası Yatay Geçiş Yönergesi’ne göre yürütülür.

 

  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü için İngilizce hazırlık şartı bulunmaktadır. Daha önceki bölümünüzde İngilizce hazırlık sınıfı okumanız halinde, yabancı dil hazırlık not durumunuzu belgelendirmeniz istenir. Yabancı Dil Hazırlık notunuz bulunmaması halinde, üniversitenin Yabancı Diller Yüksekokulu 'nun dönem başında açtığı İngilizce Yeterlilik sınavına girmeniz gerekir. Bu sınavı geçmeniz halinde bölüme başlayabilirsiniz. İngilizce Yeterlilik sınavında başarısız olmanız halinde, İngilizce hazırlık sınıfına gitmeniz gerekir. Bu konudaki muafiyet işlemleri Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yürütülmektedir ve bu konudaki başvurular bölüme değil Körfez Kampüsündeki yerleşkeye yapılmalıdır.

 

  • Yatay Geçiş hakkı kazanmanız durumunda, bölüme kayıt yaptırdıktan sonra İngilizce Yeterliliğinizi sağlayıp Bölüm Başkanlığı ile irtibata geçerek, derslerin başlangıcına kadar intibak başvurusu yaptırmanız gerekmektedir. Başvuru tarihlerinin kaçırılması durumunda bir sonraki dönem başvuru yapılır. İntibak dökümanları, dönemin ilk haftasında bölümün duyurularında yayınlanır. Ders kayıt danışmanınızın atanmasından sonra, intibak planınızda gösterilen derslere, öğrenci bilgi sistemi üzerinden kayıt olmanız gereklidir.

 

 

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors